1 / 2      
Karta książki
o autorze
Zew Aslana. Chrześcijańska droga do Narnii
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 83-60040-06-0
  • Format 130x200 mm, 136 s.
  • Oprawa twarda w etui



Prześlij tę publikację do:

Zew Aslana. Chrześcijańska droga do Narnii

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
Oto pragnie się ze mną spotkać lew. Podobno jest nieoswojony, nieprzewidywalny i potężny. Wiem o jego istnieniu niemal od urodzenia, a nawet czasem miałem wrażenie, że dostrzegam skrawek rzucanego przezeń cienia… Ale teraz przyjdzie mi naprawdę stanąć z nim twarzą w twarz. Ma na imię Aslan — może o nim słyszeliście? C. S. Lewis stworzył fantastyczną krainę Narnii, miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć. Nawet kamienie potrafią w niej przemówić. W książce Zew Aslana Mark Eddy Smith pokazuje jak — w tym zmyślonym świecie — możesz odkryć najprawdziwszą rzeczywistość. W dzieciach, które przemierzają Narnię, możesz zobaczyć swoje odbicie. W postaci Aslana — możesz dostrzec Chrystusa. A w Narnii możesz przeżyć przygodę, którą Bóg przygotował również dla Ciebie. Książka Marka E. Smitha to poruszający, osobisty przewodnik autora po wszystkich siedmiu częściach Opowieści z Narnii, skupiający się na duchowym przesłaniu, które zawierają książki Lewisa. Jej lektura pomaga odkryć wiele ich wymiarów, których znaczenia czytelnicy często sobie w pełni nie uświadamiają. Zobacz klip: Mark E. Smith czyta fragmenty książki (język angielski, format QuickTime) Recenzja książki w księgarni - portalu Gloria24.pl Wywiad z Markiem E. Smithem dla InterVarsity Press
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
sloneczny-zakamarek.blog.onet.pl/, Pragnie się z nami spotkać lew
Książka zawiera kilka tez, z którymi się nie zgadzam. Miałam wrażenie, że w umiejętny sposób próbuje mnie zmanipulować. I nie podobało mi się to. Choć nie wykluczam, że to nie w niej znajduje się problem, a we mnie samej. Jednej tezie jednakże niezaprzeczalnie przyklasnę – Mark Eddy Smith ma rację, cytując człowieka, który stworzył Wielkiego Króla Piotra i Zuzannę Łagodną: „wszystkie istoty w Narnii określa stosunek do Aslana”. Od siebie dodałabym tylko, że wszystkie istoty w Narnii i poza Narnią określa stosunek do Aslana… cokolwiek sądzą o Jego istnieniu. Ja, podobnie jak błotowij Błotosmętek, jestem po stronie Aslana. Nawet, jeśli nie ma żadnego Aslana. więcej »
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 27.02.2011
Zew Aslana.
Kiedy wyruszamy w podróż, najczęściej zabieramy ze sobą przewodnik. Jest on nam potrzebny, żeby się nie zgubić i poszerzyć horyzonty naszej wiedzy. Jeśli szukacie przewodnika do krainy, którą kiedyś odkryła urocza dziewczynka na końcu szafy w domu pewnego starego profesora, zapraszam ... więcej »
Dominika Krawczak
Patroni medialni
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!