1 / 2      
Karta książki
o autorze
Żona piekarza
pozycja niedostępna

przeglądaj
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-06-6
  • EAN 9788361989066
  • Format 130x200 mm
  • Stron 240
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Przeczytaj
Recenzje
PosłuchajPrześlij tę publikację do:

Żona piekarza

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
Do małej prowansalskiej wioski, w której wszyscy się znają (choć niektóre rodziny nie rozmawiają ze sobą od kilku pokoleń, z powodów tak słusznych, iż dawno zostały zapomniane), przybywa niemłody już piekarz Aimable. Piecze doskonały chleb. Zaraz po przyjeździe jego młoda żona Aurelia ucieka z przystojnym pasterzem. Piekarz postanawia, że nie będzie wypiekał chleba, dopóki żona nie wróci do domu, ponieważ pracował tylko ze względu na nią. Mieszkańcy wioski odkrywają, że strajk nieszczęśliwego piekarza godzi również w nich – jeśli niewierna piekarzowa nie wróci, będą pozbawieni świeżego, chrupiącego chleba. Aby uratować sytuację, cała wioska musi zdobyć się na zgodną współpracę. Dotyczy to zarówno księdza proboszcza, jak i nauczyciela-antyklerykała!

Popularność Marcela Pagnola we Francji dorównuje sławie René Goscinny’ego. Pagnol adresuje swoje dzieła do nieco starszych czytelników, z humorem i charakterystyczną lekkością pióra przenosząc ich w atmosferę pogodnej Prowansji. Okładki do wszystkich jego książek projektował Jean-Jacques Sempé, autor ilustracji do serii książeczek o przygodach Mikołajka.

Oto zabawna opowieść o miłości, a także przekraczaniu barier i uprzedzeń dla wspólnego dobra!

Zapraszamy także na stronę Marcela Pagnola na Facebooku!
 
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Magdalena Galiczek, Granice.pl
Piekarz, choć jest człowiekiem prostolinijnym, wykazuje się ogromną życiową mądrością, szlachetnością, ale przede wszystkim - umiejętnością wybaczania. Jego słowa kierowane do żony są proste, jednak przepełnione tak wielkim uczuciem i miłością, że dramat nabiera w tym miejscu zupełnie innego wymiaru. Z pozoru banalna komedyjka tchnie mądrością i obfituje w życiowe rady, ucząc i ukazując zarazem, jak wielka siła tkwi w miłości i przebaczeniu. więcej »
"Prawdziwy romans w piekarni", Małgorzata Stuch, Onet.pl
Nie można nie lubić bohaterów Pagnola. Nawet księdza, który z niespotykaną gorliwością wytyka parafianom grzechy (chce np. ingerować w to jakie gazety czytają) ale sam chętni podpija winko z markizem. Główny bohater małomiasteczkowy piekarz chociaż jest rogaczem i trochę podśmiewają się niego mieszkańcy miasteczka jest też piękną i bardzo ludzką postacią. Swoją niewierną żonę kocha bezwarunkowo i bez zastrzeżeń. więcej »
„ I serce dał jak ciepły chleb…”, Ola Kwiatkowska, StacjaKultura
Wzruszają Was ckliwe harlekiny? Lubicie, kiedy jakaś Janette „beztrosko zrywa kwiaty z ogrodu miłości, otaczając się ich zapachem z tak zachłannie, że tylko On mógł zaspokoić to dzikie pragnienie, ten zew samotnego serca”? Jeśli tak, nie sięgajcie po „Żonę piekarza”. Tu miłość opisano zupełnie inaczej. I zarazem w bardziej wzruszający sposób. więcej »
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 16.08.2012
Pani Bovary nad brzegami Durance
Tytułowa bohaterka powieści Marcela Pagnola ma wszelkie przesłanki ku temu, aby zostać kolejnym wcieleniem bovaryzmu w literaturze francuskiej. To przecież nic innego, jak przejmujący rozziew między marzeniami, wywołanymi przez lekturę romansów, a rzeczywistością, uosobioną w postaci męża ... więcej »
Magdalena Kowalska
dodana: 10.04.2012
"Żona piekarza"(www.siedmiogorogrod.blogspot.com
Zaskoczenie to pierwsze wrażenie jakiego doznałam po otrzymaniu książki. Zdziwiłam się, że książka jest dramatem i posiada tak niewielką liczbę stron. Ale tak jak i przy "Chwale mojego ojca..." tego samego autora spędziłam kolejny miły wieczór w Prowansji. Niemłody już piekarz Aimable ... więcej »
Blueberry
dodana: 17.11.2011
O co chodzi?
Nie wiem dlaczego książka ma Marcela Pagnol jako autora? OIMW taką książkę napisał Jean Giono, natomiast Pagnol jest reżyserem i scenarzystą filmu o tym samym tytule opartym na książce Giono. Szanowny Panie, Jean Giono jest, oczywiście, autorem opowiadania pt. "Żona piekarza", który ... więcej »
Sławomir Dąbrowski
[ zobacz wszystkie komentarze ]
Patroni medialni
Inne książki tego autora
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!