1 / 2      
Karta książki
o autorze
Africanus. Syn konsula
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-71-4
  • EAN 9788361989714
  • Format 140x200 mm
  • Stron 450
  • Wydanie I
  • Oprawa twarda w etui

Przeczytaj
RecenzjePrześlij tę publikację do:

Africanus. Syn konsula

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka

Africanus. Syn konsula to porywająca historia o jednym z największych wodzów w dziejach świata. Młody oficer legionów szybko osiąga godność trybuna. Jego odwaga i inteligencja wzbudzają podziw przyjaciół, uwielbienie kobiet i zawiść konkurentów. Africanus przeżywa swoje pierwsze bitwy i miłości. Spotyka również kobietę, z którą los połączy go trwałym, namiętnym uczuciem. Bolesne klęski wojsk rzymskich i śmierć ojca, który ginie w obronie ojczyzny, sprawiają, że wojna nabiera dla niego osobistego wymiaru.

Przed oczami czytelnika rozpościerają się pola bitwy nad Trebią i pod Kannami, oblężenie Saguntu i Nowej Kartaginy. Africanus. Syn konsula to nie tylko panoramiczna opowieść o militarnych przewagach i zmaganiach żołnierskich, ale także uczta dla miłośników obyczajowych i kulturowych detali codziennego życia w Rzymie. Jesteśmy świadkami obrzędów pogrzebowych i ślubnych, walk gladiatorów, popisów poetyckich i słynnych rzymskich uczt. Poznajemy świat patrycjuszowskich pałaców, rzeźbiarzy i poetów, a także rzymskich legionów i domów publicznych.


Chwała i wielkość centrum starożytnego świata do dziś przemawia do nas, uwieczniona przez artystów. Czy jednak Rzym zawsze był wielki? Pod koniec III stulecia p.n.e. wydawało się, że jeden człowiek może doprowadzić do jego upadku. Hannibal ante portas! Jeżeli zrealizowałby swój plan, o Rzymie wspominano by zaledwie w krótkich zdaniach jako o kwitnącym mieście, które ostatecznie pozostało zamknięte w obrębie swych murów i uległo przewadze Kartaginy. Na drodze najgenialniejszego stratega wszech czasów stanął jednak godny przeciwnik – Africanus.

Druga część - Africanus. Wojna w Italii
W PAKIECIE
 TANIEJ! - 49,90 zł 39,90 zł

A fanom Starożytności polecamy stronę Imperium Romanum, na której znajdziecie recenzję obu części Africanusa!

[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Uniwersalna opowieść o honorze i odwadze (http://zwiedzamwszechswiat.blogspot.com/)
Dzieje konfliktu pomiędzy Rzymem a Kartaginą znamy co prawda ze szkolnych podręczników, jednak dopiero Santiago Posteguillo przywrócił tej historii dawny blask, dodał jej dynamizmu i barw, dosłownie ożywił dawno minione czasy i sprawił, że ta z pozoru mało atrakcyjna, zapomniana historia na naszych oczach przeistacza się w intrygującą, uniwersalną opowieść o honorze i odwadze, w której gra o najwyższą stawkę toczy się nie tylko pomiędzy dwiema potęgami ówczesnego świata, ale również jest zapisem psychologiczno - militarnej konfrontacji dwóch nieprzeciętnych, wybitnych osobowości: Hannibala i Scypiona. więcej »
Nie tylko dla pasjonatów historii... (http://niedoczytanie.blogspot.com/)
To bardzo dobrze napisana powieść, wartka i wciągająca. Nie przyłapałam jej na dłużeniu się czy przynudzaniu. Pisana jest czystym, przejrzystym językiem, chwilami tylko nieco patetycznym. Ale tu to nawet pasuje, w końcu mowa o jednych z największych osobistości w dziejach starożytnego świata. Ogromnym plusem jest to, że opowieść zgodna jest z faktami historycznymi, nie tylko w ogólnym zarysie, ale również w drobniejszych szczegółach. Widać, że autor poświęcił temu zagadnieniu bardzo wiele czasu i energii. więcej »
Wyjątkowa lekcja historii (http://sewiasterecenzje.wordpress.com/)
Czemu nie mogą tak wyglądać lekcje historii? Poznajemy je tak naprawdę z punktu widzenia przeciętnego historyka. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że historię tworzyły tysiące ludzi, a z bitwami, których dat uczymy się na pamięć, połączone są dzieje  dowódców, jak i zwykłych żołnierzy... więcej »
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 20.07.2012
Africanus. Syn konsula. - Każde imperium ma swój początek.
Santiago Posteguillo profesor na uniwersytecie w Walencji i świetny autor, który tworzy na podstawie starożytność. Jest autorem książki „Africanus. Syn konsula.” „Africanus. Syn konsula” to moje pierwsze prawdziwe spotkanie z historią, którą tworzą zwykli ludzie motywowani chęcią ... więcej »
ZoOcha
dodana: 28.04.2012
Tajemniczy Rzym
Spotkałam się z wieloma pochlebnymi recenzjami książki „Africanus. Syn konsula” dlatego byłam zachwycona, mogąc ją przeczytać. Z początku czułam lekką obawę, ponieważ lektury o tematyce historycznej kojarzą mi się z trudną do przebrnięcia fabułą i dość skomplikowanym słownictwem. ... więcej »
Bezimienna
dodana: 18.04.2012
Tak właśnie było... (http://recenzje-jadzka.blogspot.com/)
Od niepamiętnych czasów nie darzyłam książek historycznych sympatią. Sądziłam, że przez ciągłe opowiadanie, jak to było kiedyś, zaniknie gdzieś klimat tej opowieści. Z czasem jednak postanowiłam się przekonać, czy miałam rację, czy wszystkie książki są nudne i warte tylko dla ... więcej »
[ zobacz wszystkie komentarze ]
Inne książki tego autora

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!