1 / 2      
Karta książki
o autorze
Chwała mojego ojca. Zamek mojej matki
pozycja niedostępna

przeglądaj
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-31-8
  • EAN 9788361989318
  • Format 130x200 mm
  • Stron 416
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Przeczytaj
Recenzje
Posłuchaj

1. Radio Emaus (Poznań), "Prezentacje literackie", Maria Łączkowska
2. Radio eM (Katowice), "Książka na codzień", Katarzyna Widera-Podsiadło
3. Radiofonia.fm (Kraków),
"Panika w Krakowie" z 25 grudnia 2010 pt. "BOYS BOYS BOYS". Tomek Charnas rozmawia z Bogusławem Bachorczykiem i Filipem Sułkowskim. Do słuchania live zawsze w soboty o 13.30 na radiofonia.fm i 100,5 FM.

Prześlij tę publikację do:

Chwała mojego ojca. Zamek mojej matki

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka

W pakiecie - taniej! 
Sprawdź promocyjną cenę kompletu książek o przygodach Marcela!


Zabawna i ciepła opowieść o rodzinie, chłopięcych marzeniach, przyjaźni i dojrzewaniu.


Chwała mojego ojca i Zamek mojej matki to dwie pierwsze części cyklu Wspomnienia dzieciństwa, w którym Marcel Pagnol powraca do rodzinnej Prowansji, krainy śpiewających cykad i słodkiego zapachu lawendy. Z czułą ironią kreśli niezapomniane portrety członków swojej rodziny: ojca Józefa, gorliwego wyznawcy Postępu, matki Augustyny, jowialnego wuja Juliusza i ukochanego brata Pawełka. Później staną się oni barwnymi pierwowzorami jego literackich i filmowych postaci....

Wkraczając wraz z autorem w magiczną krainę dzieciństwa, śledzimy przygody małego bohatera: pierwsze wakacje na wzgórzach, pierwsza przyjaźń, pierwsze polowanie, rodzinne sprzeczki i tajemnice...  Mały Marcel razem z ojcem i wujem tropi kuropatwy skalne, buduje pułapki ze swoim przyjacielem Lili i planuje wielką ucieczkę, która ma uwolnić go od zbliżającej się wielkimi krokami szkoły. Przeżywa też mrożące krew w żyłach spotkanie z puchaczem i staje oko w oko z groźnym strażnikiem zamku. Jednak również zwykła codzienność niesie ze sobą rozmaite zagrożenia i wyzwania: Marcel cierpi katusze, zmagając się z nauką ortografii oraz higienicznymi i zdrowotnymi zaleceniami swojej mamy.

Powieści Marcela Pagnola to we Francji klasyka humorystyki, a ironiczne, ale jednocześnie ciepłe i nacechowane zrozumieniem podejście do życiowych dramatów i perypetii zapewnia jego dziełom niesłabnącą popularność.

Zapraszamy również na stronę Marcela Pagnola na Facebooku!

[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Ania Jungiewicz, "Aż chce się wracać!", Kulturatka
Są takie utwory, które na trwałe budują odbiorcy wyobraźnię na dany temat. Moje wyobrażenie dzieciństwa przeciętnego chłopca sprzed pół wieku we Francji budują trzy elementy: przygody Mikołajka, widok Dominiqae'a Bredoto z Amelii zbierającego szklene kulki do kieszeni, a od niedawna również przygody Marcela Pagnola. więcej »
Joanna Kuhn, Dziadek Mikołajka, Wp.pl
Marcel Pagnol zaskoczył mnie zupełnie. Zaskoczył, oczarował, rozbawił. Przez pierwsze sto stron chichotałam cały czas, na ogół pod nosem, ale czasem i głośniej. Zupełnie jak przy pierwszej lekturze Rekreacji Mikołajka, bo gawęda Pagnola prezentuje ten sam, szczególny ogląd świata, w którym z punktu widzenia dziecka patrzymy na świat dorosłych, na ich słabostki i snobizmy, ambicje i grę pozorów – ciepło, wybaczająco, z uśmiechem. więcej »
Łucja Kucia, Miasto Kobiet
Pagnol, wracając do beztroskiego dzieciństwa, zatrzymuje w czasie najlepszy okres z życia swojej rodziny – ostatni moment przed wydarzeniami, które na zawsze wszystko odmieniły. więcej »
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 22.11.2011
Beztroskie dzieciństwo
Pierwsze, co uderza po wzięciu książki do rąk to cudna okładka i rysunki wewnątrz autorstwa J.Sempego, którego wszyscy chyba kojarzą z przygód Mikołajka. „Chwała mojego ojca…” to ciepła, klimatyczna książka przenosząca nas do słonecznej Prowansji, podczas gdy za oknem szaro ... więcej »
Anna Ciesielska
Patroni medialni
Wydarzenia związane z książką
30-3-2011

Promocja "Chwały mojego ojca. Zamku mojej matki" w Instytucie Francuskim

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

7-12-2010

Książka Marcela Pagnola Najlepszą książką na Gwiazdkę

Radakcja wortalu Granice.pl postanowiła docenić Chwałę mojego ojca. Zamek mojej matki
Inne książki tego autora
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!