1 / 2      
Karta książki
o autorze
Córka kata
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-63-9
  • EAN 9788361989639
  • Format 140x200
  • Stron 460
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa

Przeczytaj
Recenzje
Posłuchaj




Prześlij tę publikację do:

Córka kata

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka

Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach.  Na ciałach ofiar wytatuowane są czarnoksięskie symbole – mieszkańcy miasta widzą w nich dzieło Szatana.  Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Akuszerka, Marta zostaje oskarżona o konszachty z diabłem i uznana za morderczynię, jednak kat, który ma za pomocą tortur wymóc na niej zaznania, nie wierzy w winę kobiety. Razem z córką Magdaleną i miejskim medykiem Simonem prowadzi śledztwo na własną rękę. Trop prowadzi bohaterów przez ponury labirynt dzielnic biedoty, wygodne salony miejscowej elity i tajemnicze lochy z czasów ostatniej wojny. Czy Jakub Kuisl będzie zmuszony w majestacie prawa zamordować niewinną kobietę? Ile jeszcze dzieci będzie musiało zginąć, żeby przerażająca prawda wyszła na jaw?
 

 

[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Kuzynka Sasza poleca
W powieści Olivera Pötzscha mamy zatem niezwykłe trio detektywów: kata, który zadaje za dużo pytań, młodego medyka, którego miłość do ksiąg popycha do czynów bardziej odważnych niż te, które leżą w jego naturze, oraz niepokorną dziewczynę, która wbrew wszystkim chce pokierować swoim losem. Aby poznać prawdę, wszyscy troje kładą na szali swoje bezpieczeństwo, a może nawet i życie. Nie wiedzą, o co toczy się ta dziwna gra, w którą zamieszani są zarówno przedstawiciele elity, jak i pozostający poza nawiasem społeczeństwa żołnierze-maruderzy, ale chcą grać do końca. więcej »
Joanna Polska, Los ostatecznie przypieczętowany
Nasza przeszłość to losy pokoleń. Jak daleko jesteśmy w stanie ustalić losy swojej rodziny ? Do którego pokolenia wstecz znamy imiona naszych przodków ? Kim byli, gdzie mieszkali, co pragnęli w życiu osiągnąć ? Podobno najgorsze sekrety wciąż skrywa przed nami przyszłość, ale i historia ludzkości pełna jest tajemnic, które nie każdy chce poznać. Co jeśli pewnego dnia odkrywasz, że Twoja właśnie rodzina wywodzi się z jednej z najsławniejszy dynastii...katów ? Jeśli dokładnie zbadasz przeszłość, są duże szanse, że powstanie coś zupełnie niezwykłego. Oliver Pötzsch jest potomkiem rodu Kuislów, którzy od XVI do XIX wieku byli najbardziej znaną dynastią katów w Bawarii. Zapraszam na wspaniałą podróż w czasie ! więcej »
Dariusz Jezierski (Chwila Bibliofila)
Objerzyj program Dariusza Jezierskiego i recenzję "Córki kata" tutaj
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 24.06.2012
Tajemnice, czarownice, zabobony. "Córka Kata"
Akcja rozgrywa się w bawarskiej miejscowości – Schongau, krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. W mieście zaczynają dziać się złe rzeczy. Najpierw niesiony zostaje przez nurt rzeki mały chłopiec, który krótko po wyciągnięciu go na brzeg umiera. Podobny los spotyka kolejne dzieci. ... więcej »
Aneta Wojtiuk 4marca.blogspot.com
dodana: 10.12.2011
O "Córce kata" Olivera Pötzscha
Powieść Olivera Pötzscha „Córka kata” otwiera przerażające zdanie: "Dwunasty października był dobrym dniem na zabijanie." Autor prowadzi nas do Schongau w Bawarii, gdzie w pewien piękny, jesienny dzień Roku Pańskiego 1624 ma się odbyć publiczne ścięcie młodej dziewczyny Elisabeth ... więcej »
Beata Stanecka-Busz
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!