1 / 2      
Karta książki
o autorze
Czas tajemnic
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-72-1
  • EAN 9788361989721
  • Format 130x200 mm
  • Stron 352
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowaPrześlij tę publikację do:

Czas tajemnic

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
W pakiecie - taniej! 
Sprawdź promocyjną cenę kompletu książek o przygodach Marcela!

Beztroskie lato, niezapomniany zapach tymianku i lawendy, majestatyczny cień Taoumé: pozornie w życiu dorastającego Marcela niewiele się zmieniło, a jednak...

Jego ukochany przyjaciel Lili nie może już całymi dniami wędrować z nim po wzgórzach wśród ogłuszającej muzyki cykad, ponieważ pomaga w pracy swojemu ojcu. Zaś sam Marcel poznaje Izabellę - i przeżywa swoje pierwsze młodzieńcze zauroczenie.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny - Marcel ma rozpocząć naukę w liceum i jako ambitny młodzieniec chce przynieść chlubę ojcu-nauczycielowi. Nie spodziewa się jednak, jak trudno będzie wdrożyć się w nowe zasady - i nauczyć się je łamać bez ponoszenia kary...


Zapraszamy również na stronę Marcela Pagnola na Facebooku!
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Znów wybrałam się do Prowansji... (http://kraina-andersena.blogspot.com/)
Kolejny tom „Wspomnień z dzieciństwa” przywitał mnie takim samym ciepłem jak części poprzednie. Z łatwością wciągnęłam się w świat małego chłopca i zatonęłam w nim bez reszty. Tym razem już nie przemierzałam beztrosko pól i lasów. Marcel dorastał, przeżywał pierwsze miłości, szedł do nowej szkoły. Nie interesował się już Indianami, polowania stały się rutyną.    Była za to Izabela. Od razu wiedziałam, że jej nie polubię. Jedna z tych przebiegłych jędz, które umieją omotać sobie chłopca wokół małego palca. Jednak, jeśli teraz zaczynacie sobie myśleć: „No, tak. Ona złamie mu serce i zrobi się kolejna niestrawna historyjka o dziecięcej miłości” to nic bardziej mylnego!  Skończy się trochę inaczej. Jak? Przekonajcie się sami! więcej »
Leniwe popołudnie z zakochanym Marcelem (http://magnolie.blogspot.com/)
Jeśli można pokochać tę książkę, to głównie ze względu na jej urok. Marcel co prawda nie jest już tym samym chłopcem, który spędza całe dnie na polowaniach, stał się małym mężczyzną, ale jego przygody wciągają równie mocno, co te opisane w "Chwałe mojego ojca...". Cały czas tajemnic mija ledwie w kilka chwil, wypełnia jedno leniwe popołudnie, ale na długo zapisuje się w sercu. Polecam wam tę książkę bardzo mocno, jestem pewna, że ją pokochacie! więcej »
Czas tajemnic, czas zmian... (http://kuzynka-sasza-poleca.blogspot.com/)
Czas tajemnic ukazuje epokę zmian w życiu naszego bohatera – zajdą one zarówno w Bastide-Neuve, jak i w domu w Marsylii. Marcel zyska nowe zainteresowania… Między innymi przyjrzy się uważniej płci przeciwnej, próbując szczerze i bezstronnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dziewczyny do czegokolwiek się nadają. Opis jego spotkania z Izabellą – prawdziwą małą kobietką – i rozwoju tej wyjątkowej znajomości to jedna z najbardziej urokliwych i zabawnych części tej książki, aczkolwiek moja sympatia zawsze będzie zdecydowanie po stronie małego Lili, który – wydawać by się mogło – został złożony na ołtarzu tej nowej przyjaźni. więcej »
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 04.07.2012
"Zapach tymianku i lawendy..."
Przenieśmy się na moment myślami do świata słonecznej Prowansji, gdzie w powietrzu unosi się zapach przypraw, a w oddali słychać głosy bawiących się dzieci. Chwilami ta aura może kojarzyć się z błogim dzieciństwem każdego z nas. Kto nie chciałby na kilka dni powrócić w takie lata ... więcej »
http://littleabsurd.blogspot.com/ || Absurdalna
Inne książki tego autora

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!