1 / 2      
Karta książki
o autorze
Król musi umrzeć
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 83-60040-10-9
  • Format 123x197
  • Stron 430
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowaPrześlij tę publikację do:

Król musi umrzeć

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
W Troizenie na Półwyspie Peloponeskim rodzi się chłopiec o imieniu Tezeusz, syn helleńskiej księżniczki i nieznanego ojca. Ludzie mówią, że jest synem boga Posejdona, choć niektórzy uśmiechają się przy tym znacząco. Tezeusz podejmie próbę udowodnienia szlachetności swego pochodzenia, co zaprowadzi go w końcu aż na owianą złą sławą wyspę Kretę, gdzie w pałacu zwanym Labiryntem odbywają się krwawe igrzyska. W książkach Renault historia mityczna przyobleka się w ciało i pulsuje życiem. Mary Renault w magiczny sposób wprowadza nas w świat pełen pierwotnych emocji, odważnych czynów i przerażających tajemnic.
Jeszcze nie napisano żadnej recenzji. [ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 08.03.2011
Wspaniały świat antycznych Greków
„Król musi umrzeć” jest zaczerpniętą z mitologii greckiej historią Tezeusza – jednego z największych greckich herosów. Tezeusz wychowywał się na wyspie Trojzenie w przeświadczeniu, że jest wspaniałym synem Posejdona. Pewnego dnia poznaje jednak prawdę o swoim prawdziwym ojcu – nie ... więcej »
Edyta
dodana: 10.12.2010
Jest całkiem nieźle!
Któż nie zna postaci mitycznego Tezeusza, herosa który rzekomo miał wrazić swój miecz w także mitycznego Minotaura, stworzenie siejące grozę w jednym z antycznych królestw. A jeśli go nie zna, to dzięki tej książce ma okazję poznać jego losy (nawet jeśli jest to tylko wymysł autorki). ... więcej »
Fenrir
Patroni medialni
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!