1 / 2      
Karta książki
o autorze
Mad Women
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-61989-96-7
  • EAN 9788361989967
  • Format 130 x 200 mm
  • Stron 300
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa

Przeczytaj
RecenzjePrześlij tę publikację do:

Mad Women

Notka
Opowieść o kobiecie w świecie rządzonym przez mężczyzn.
Nieocenzurowana historia kariery w agencji reklamowej na Madison Avenue w latach 60. i później.


W 2007 roku widzowie oszaleli na punkcie serialu MAD MEN, wielkiego świata amerykańskich agencji reklamowych, dusznej atmosfery intryg, biurowych romansów, nieustannych walk o dominację, spiczastych staników i ponętnych sekretarek, skrycie sterujących swoimi szefami.

Ten ponury, ale i fascynujący świat Nowego Yorku lat 60. jest zdominowany przez tytułowych mężczyzn i to właśnie ich oczami obserwujemy rzeczywistość sprzed czasów rewolucji obyczajowej.

Jane Maas mogłaby być jedną z bohaterek kultowych MAD MEN. Od Peggy Olson różni ją tylko to, że jest postacią rzeczywistą. W swojej książce przedstawia pracę w biurze przy Madison Avenue z kobiecej perspektywy i opowiada, jak to było NAPRAWDĘ.

MAD WOMEN w błyskotliwy i ironiczny sposób obnaża obyczajową hipokryzję tamtych czasów i ukazuje sytuację ówczesnych kobiet, rozdartych między pragnieniem zawodowej realizacji a obowiązkami żony i matki.


Książkę można nabyć m.in. w salonach Empiku: http://www.empik.com/mad-women-maas-jane,p1054792088,ksiazka-p
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
"Mad Women" Jane Maas
Początkowo zapowiedź książki reklamowanej hasłem „Opowieść o kobiecie w świecie rządzonym przez mężczyzn”, skojarzyła mi się czytadłami typu „Jak ona to robi” – lekkimi, zabawnymi, ale i nieco „odmóżdżającymi”. Dlatego byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy okazało się, że Mad Women to nie kolejna powieść utrzymana w podobnym tonie, a prawdziwe wspomnienia spisane przez legendę branży marketingu. blog "Kącik z książką" www.kacikzksiazka.blogspot.com/2012/12/mad-women-jane-maas.html więcej »
Blog Książkowy Czytelnicze Zacisze
Znacie serial Mad Men? Jeśli go nie oglądaliście (tak jak ja, do czego przyznaję się już na początku), to być może chociaż sam tytuł obił Wam się o uszy tak jak i mnie. Jego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w latach 60. XX wieku w fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper. Tytuł recenzowanej przeze mnie książki nawiązuje do tego serialu, a sama treść ma pokazać czytelnikowi, jak w marketingowej branży lat 60. i 70. było naprawdę. Blog "Czytelnicze zacisze" www.czytelnicze-zacisze.blogspot.com/2012/12/jane-maas-mad-women.html więcej »
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 15.02.2013
Szyja, która myślała
Jane Maas, Mad Women Szyja, która myślała Modne, sterczące staniki. Natapirowane fryzury i nienaganny makijaż. Atrybut pracy w postaci maszyny do pisania, stukającej bez ustanku przez 8 godzin dziennie. I gotowość na każde zawołanie szefa. Niemające nic do powiedzenia oprócz tego, kiedy ... więcej »
Magdalena Mania-Jungiewicz

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!