1 / 2      
Karta książki
o autorze
Mroczna Wieża
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-63621-19-3
  • EAN 9788363621193
  • Format 145x205 mm
  • Stron 272
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa

Przeczytaj
RecenzjePrześlij tę publikację do:

Mroczna Wieża

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
Poznaj wyjątkową kolekcję niepublikowanych wcześniej tekstów autora Opowieści z Narnii i wyrusz z nim w nową podróż po fantastycznych krainach!
„Oczywiście – powiedział Orfieu – ten rodzaj podróży w czasie, o którym czyta się w książkach: przenoszenie się w czasie ciałem, jest absolutnie niemożliwy”.

– Zaczynająca się tymi słowami Mroczna Wieża i inne teksty, które Czytelnik ma przed sobą, to cudem ocalały przed spaleniem zbiór utworów C.S. Lewisa, przygotowanych do druku przez jego sekretarza, Waltera Hoopera.

Mroczna Wieża, którą autor Opowieści z Narnii planował prawdopodobnie jako kontynuację słynnej trylogii międzyplanetarnej, a także inne składające się na ten zbiór opowieści, będą fascynującą lekturą dla czytelników Lewisa. Znajdziemy tu wielkie tematy przewijające się przez całą niemal twórczość pisarza: Czas, Przestrzeń, Pozór i Rzeczywistość… Wszystko to jednak w formie, o której autor wstępu pisze z humorem jako o „dobrej opowieści na wakacje”.

Mroczna Wieża to wspaniała przygoda literacka, prozatorska uczta dla fanów jednego z największych pisarzy XX wieku. Każdy z zawartych w niniejszym tomie tekstów wprowadza nas w świat innej problematyki i bohaterów, a mimo to utwory zawarte w Mrocznej Wieży układają się w spójną mozaikę doskonałej, ambitnej literatury.


Posłuchaj audycji w Czwórce - "Odnaleziona" Mroczna Wieża C.S. Lewisa

Przeczytaj recenzję "Mrocznej Wieży" z tygodnika "Do Rzeczy"


 
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
"Nie trzeba nawet zacząć czytać, by poczuć atmosferę tej książki"
„Mroczna wieża” to zbiór trochę inny od pozostałych książek Lewisa. Gorszy, lepszy? Trudno ocenić. Na pewno szybko się czytający, na pewno ogromnie wciągający(...). Dla miłośników C. S. Lewisa to niemała gratka, przygoda oferująca wiele literackich doznań, a zarazem dająca niezwykłe uczucie, jakoby sam profesor siedział obok nas i opowiadał swoje wymyślone, porażające pod różnymi względami historie. więcej »
Recenzja portalu opetaniczytaniem.pl
Niewątpliwie najsilniejszą stroną „Mrocznej wieży i innych tekstów” jest język, jakim posługuje się Lewis. Obcowanie nawet z niezbyt skomplikowaną opowieścią nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy jego autorem jest ktoś, kogo bez wahania nazwać można prawdziwym wirtuozem słowa. Gdyby mnie obdarzono takimi umiejętnościami, jak autora „Opowieści z Narnii”, pewnie każdego dnia dziękowałbym opatrzności za łaskawość, a następnie siadałbym przy biurku i pisał, pisał, pisał, następnie z zachwytem wpatrując się, jak pięknie mi to wychodzi. więcej »
"Zachwyciła mnie niebywała wyobraźnia Lewisa"
Clive Sample Lewis znany jest głównie jako autor fenomenalnego, fantastycznego cyklu “Opowieści z Narnii”. Jednak niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że ten brytyjski pisarz nie ograniczał się tylko do jednego literackiego gatunku, pisał również liczne eseje, listy czy opowiadania, które tak samo jak jego bestsellerowa książka, zachwycają bogactwem treści, życiowych mądrości a także dojrzałością i kunsztem stylistycznym. więcej »
[ zobacz wszystkie recenzje ]
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 21.01.2014
Fantazja Lewisa jest niesamowita
Pierwsza powieść o podróży w czasie za pomocą chronoskopu jest wspaniała. Fantazja Lewisa jest niesamowita. Niepokojący świat przyszlosci z półbogiem - człowiekiem żądło o straszliwej twarzy i niebezpiecznej truciźnie straszy nas i zachwyca. Jedyny szczegół - powieść jest niedokończona. ... więcej »
Ewa Penkalska
Patroni medialni
Inne książki tego autora

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!