1 / 2      
Karta książki
o autorze
Zbaw nas ode Złego
pozycja niedostępna
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-63621-96-4
  • EAN 9788363621964
  • Format 145x205 mm
  • Stron 448
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa (folia aksamitna)

Przeczytaj
RecenzjePrześlij tę publikację do:

Zbaw nas ode Złego

Notka
Książka oparta na faktach - prawdziwa relacja nowojorskiego policjanta.

Autor książki, Ralph Sarchie, jest weteranem nowojorskiej policji. Pracuje na 46. posterunku w południowym Bronxie. Walczy na co dzień z najbardziej brutalnymi przestępcami, czasem nie przebierając w środkach. Zbrodnie popełniane przez ludzi nazywa jednak tylko „złem wtórnym”. Według niego istnieje też „zło pierwotne”.

Po godzinach pracy policyjnej zajmuje się inną służbą – bada przypadki opętań i asystuje przy egzorcyzmach katolickiego księdza oraz współpracuje z małżeństwem Warrenów, demonologami znanymi z filmu Obecność. Z biegiem czasu staje się świadkiem straszliwych zbrodni i nieludzkiego zła, którego nikt nie jest w stanie wyjaśnić czy zrozumieć, opierając się na racjonalnych przesłankach. Sarchie staje oko w oko ze światem demonicznym, który dokumentuje i opisuje, rzucając nowe światło na to, co mroczne i niewytłumaczalne.
Autor zabiera nas w podróż do najniższych kręgów piekieł. Odsłania makabryczne szczegóły mrocznych rytuałów, opowiada historię młodej niewinnej dziewczyny opanowanej przez demona, czy też domu rzekomo nawiedzonego przez ducha zamordowanej w XIX w. panny młodej, oraz wielu innych mrożących krew w żyłach przypadków działania mocy zła.

We wspomnieniach Ralpha Sarchiego możemy obserwować przerażające spotkanie zbrodni popełnianych przez ludzi ze światem nadnaturalnego zła, w którego istnienie często nie wierzymy, a które mimo to wpływa na nasze życie.

Na podstawie książki zrealizowano film pod tytułem Zbaw nas ode złego (prod. Jerry Bruckheimer, w roli głównej Eric Bana).

Zobacz najnowszy polski zwiastun filmu:
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
"Zbaw nas ode złego", czyli diabeł istnieje naprawdę
Kolejne przypadki przytaczane w książce przez nowojorskiego policjanta sprawiają, że nasze przekonania się zmieniają, zaczynamy wierzyć w to, co czytamy, a co ciekawsze, naprawdę zaczynamy się bać. więcej »
"Nawet osoba, która ani trochę nie uwierzy w opowieści Ralpha, ma szansę porządnie najeść się strachu – gwarantuję"
Zgrzyt… pisk… podejrzane trzaski… To się zdarza w każdym domu i niekoniecznie tylko nocami – tak to sobie tłumaczysz za każdym razem, gdy słyszysz je u siebie. Jednak pewnego razu na tym się nie kończy. Trzy stuknięcia… telefon trzema dzwonkami w bezlitosny sposób rozdzierający ciszę w środku nocy… Odgłos kroków pod domem, po chwili obecny na korytarzu a za moment – tuż obok twojego łóżka. Nagłe uczucie chłodu wokół oraz ten przyśpieszający oddech tuż za twoim uchem. To tylko iluzja? Bezlitosny żart wybujałej fantazji? A może duch? Powiesz: „Nie wierzę w duchy!” Bez wątpienia w nie uwierzysz, gdy któryś mocno pociągnie cię za włosy, a gdy się odwrócisz, by powstrzymać napastnika, nikogo tam nie zobaczysz. więcej »
"Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym tematyką opętań i demonów"
Książka "Zbaw nas ode Złego" porusza bardzo poważny problem, bowiem zadaje nam pytanie, czy tak naprawdę wierzymy w siły nadnaturalnego zła. Przyznam szczerze, że podchodzę do tej sprawy dość sceptycznie. Jest mi bardzo ciężko uwierzyć w ich działanie, jednak przykład tak wielu cierpiących osób, zdecydowanie przybliża mnie do tej wiary. więcej »
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 29.12.2014
sam nie wiem.
Zachęcony tytułem i zapowiedziami kupiłem książkę i jestem w trakcie lektury. Parę dni wcześniej skończyłem Przebudzenie Kinga. Generalnie książka Zbaw nas ode złego rozczarowała mnie, ale nie tematem tylko stylem. Zero subtelności, wszystko na talerzu. Wiele historii, w dużych skrótach. ... więcej »
Heavymietek
dodana: 07.07.2014
Nie może nazywać siebie chrześcijaninem ten, kto wątpi w istnienie diabła
Jeśli wierzysz w Boga, kierujesz do niego swoje modlitwy. Nie żądasz, ale prosisz. Prosisz o siłę, o wytrwałość, o zdrowie, a także wiele innych łask. Przede wszystkim zależy Ci jednak na słowach: "... i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego." Te słowa stały się tytułem ... więcej »
Ewelina Gondela
dodana: 03.07.2014
Ciekawa
Zaintrygowałaś mnie tą książką. Wcześniej o niej nie słyszałam a interesują mnie takie historie...
Aleksandrowe myśli
Patroni medialni
Wydarzenia związane z książką

"Zbaw nas ode złego" już w sprzedaży!

4 lipca na ekrany kin wchodzi film "Zbaw nas ode złego", którego twórcy inspirowali się dziełem Ralpha Sarchiego i Lisy Collier Cool o tym samym tytule. Książka już w sprzedaży!

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!