1 / 2      
Karta książki
o autorze
Pieśń łuków. Azincourt
pozycja niedostępna

przeglądaj
Szczegóły wydania
  • ISBN 978-83-60040-90-4
  • EAN 9788360040904
  • Format 140x200 mm
  • Stron 616
  • Wydanie I
  • Oprawa broszurowa

Przeczytaj
Spis treści
Zobacz
Materiały video
PosłuchajPrześlij tę publikację do:

Pieśń łuków. Azincourt

Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Notka
 

„Najwybitniejszy żyjący twórca historycznych powieści przygodowych” wg „Washington Post” Bernard Cornwell podejmuje najbardziej efektowny i ekscytujący temat w swoim dorobku – opowieść o jednej z największych bitew średniowiecza, która rozegrała się między Anglikami i Francuzami pod Azincourt (1415 r.). Opowieść o bitwie, o której losach zdecydowali łucznicy, o Grunwaldzie zachodniej Europy.
To również opowieść o chwale, okrucieństwie i przeznaczeniu, oglądana oczami młodego łucznika, Nicholasa Hooka, banity prześladowanego przez wspomnienia przeszłości, który podczas angielskiej inwazji na Francję szuka osobistego odkupienia. Wraz z nim dostajemy się w wir dramatycznych wydarzeń, które odbiły się echem w całej Europie. Udaje mu się przeżyć straszliwą masakrę pod Soissons, walczy przy oblężeniu twierdzy Harfleur, i wreszcie musi stawić czoła największej armii, jaką wystawił do tej pory jakikolwiek władca Zachodu na słynnym polu pod Azincourt. Gdy mała i wyczerpana angielska armia pod wodzą króla Henryka V zmierza w kierunku pól Azincourt na spotkanie z ogromną francuską potęgą, również Hook zmierza ku swemu przeznaczeniu. Czy na strasznych, błotnistych polach pod Azincourt czeka go zagłada czy ocalenie?

Światowy bestseller! W przygotowaniu adaptacja filmowa!

 


 
 
[ Nadeślij swoją recenzję lub komentarz ]
Najsłynniejsza bitwa średniowiecza
Powieść historyczna, którą się czyta jak opowieść o Robin Hoodzie... I coś w tym jest, bo bohaterem "Pieśni Łuków. Azincourt" jest właśnie łucznik, Nicholas Hook. Zbieżność nazwisk przypadkowa, bowiem nazwisko zostało wzięte z autentycznych list werbunkowych armii angielskiego króla, Henryka V. więcej »
Hołd złożony historii
Cornwell z pasją amatora, który całe życie poświęcił studiom historycznym, składa hołd historii, którą opisuje w sposób szczególny, kontestując magię jej odkrywania, z dziecięcą ciekawością, naukową dokładnością i literackim rozmachem godnym miana mistrza gatunku. Obdarzając na nowo życiem postaci historyczne, oddaje im karty powieści, które zaczynają drżeć od szczęku oręża, uderzeń mieczy w przyłbice, ciosów kopii, dwuręcznych toporów i maczug. więcej »
[ napisz recenzję tej pozycji ]
dodana: 04.02.2010
Dodra książka.
Istna jatka, książka dla odpornych na krew. Czyta się błyskawicznie, można powiedzieć jednym tchem. Jestem pod wrażeniem.
Grześ.
Patroni medialni
Polecamy również

Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!