Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/clients/client1/web2/web/wydawnictwo.php:12) in /var/www/clients/client1/web2/web/index.php on line 482
Wydawnictwo Epika
      1 / 2      
Wydawnictwo | Kontakt | Punkty sprzedaży
aktualności

O Wydawnictwie

Wydawnictwo Epika powstało jako nowa marka Wydawnictwa Esprit. Pod nowym logiem wydawać będziemy literaturę faktu, reportaże, biografie, książki historyczne, powieści i poradniki. Chcemy zajmować się wszystkim, co ważne i ciekawe, i proponować czytelnikom książki o dużej wartości, takie, które warto zachować na półkach domowej biblioteki. Prosimy o śledzenie naszych zapowiedzi, już wkrótce pierwsze propozycje. Warto również "polubić" nas na Facebooku, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
(facebook.com/WydawnictwoEpika).Poznaj regulamin konkursu "Kup ksiażki i wygraj pielgrzymkę do Ziemi Świętej"
Przeczytaj program Wydawnictwa Esprit na Targi Książki w Krakowie 2016! Spotkajmy się!
>> 0

Co mi się spodobało w tej książce, to wielowątkowość. „Skrzydła…” na pierwszy rzut oka są powieścią o miłości, ale jeśli przyjrzymy się dokładniej, dostrzeżemy w niej motyw wyboru. Wybór między jednym mężczyzną a drugim, między szczęściem swoim a szczęściem ojca, między uprzedzeniami starej niani a chęcią otworzenia się na nowe religie.

Religia jest tutaj właściwie tłem – wokół niej kręci się cała akcja. Byłam w ogromnym szoku, czytając o tym, jak wzajemnie traktowali się w tamtych czasach protestanci i katolicy. Choć nie należę do bardzo religijnych osób, to niezmiernie dziwiło mnie, że katolicy przedstawiani byli jako pomiot Szatana i największe zło na świecie. Ów religijny wątek nadaje książce poważnego, kontrowersyjnego charakteru i momentami przesłania wątek artystyczny.


Aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach naszego wydawnictwa, wpisz się na listę:
 
Wpisz się do newslettera!